четвер, 20 серпня 2015 р.

Аналіз роботи методичного об'єднання вчителів природничо-математичного циклу за 2014-2015 н. р.

Аналізуючи роботи методичного об’єднання природничо-математич-ного циклу за 2014-2015 н. р., необхідно відзначити його цілеспрямованість у вирішенні навчально-виховних завдань, позначених проблемою школи: «Соціалізація дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі»
У минулому навчальному році члени МО працювали над вирішенням поставлених завдань перед школою в сучасних умовах з урахуванням рівня організації навчально-виховного процесу під час вивчення природничо-математичних наук, з урахуванням особливостей складу учнів у середніх та старших класах школи. Методичне об’єднання працювало над вирішенням проблемної теми «Розвиток творчих здібностей учнів, формування готовності до самоосвіти, широке застосування нових педагогічних технологій».
Для здійснення цієї роботи вирішувались наступні завдання:
1.     Вивчення й впровадження в педагогічну практичну діяльність досягнень педагогічної науки.
2.     Вивчення та аналіз навчальних планів, програм, підручників, методичних рекомендацій щодо змісту, форм і методів проведення уроків, факультативних занять, виховних позакласних заходів.
3.     Удосконалення контрольно-оцінювальної роботи вчителів при проведенні різних видів підсумкових оцінювань.
4.     Удосконалення роботи над розвитком особистісних підходів щодо активізації їх пізнавальної діяльності.
5.     Поповнення і забезпечення кабінетів математики, фізики, географії, біології та інформатики виготовленими наочними посібниками, роздатковим матеріалом, зміцнення навчально-матеріальної бази кабінетів.
Для успішної роботи за цим напрямком на засіданнях МО Паук А.С. виступив з доповіддю на тему: «Нові інформаційні технології в навчальному процесі сільської школи».
Аналіз проведеної роботи свідчить про те, що значно підвищився науково-теоретичний та методичний рівень викладання предметів природничо-математичного циклу, посилилась увага до виховної мети у здійсненні навчального процесу, та як підсумок -  високий рівень на учнівських предметних олімпіадах та позапрограмних конкурсах ІРШО, де зайняли наступні місця:
Математика: 5клас Свинцов В. – ІІ місце,
                            6клас Пасійчук – ІІІ місце,
                            7 клас Мірошніченко К – І місце
           Команда юних екологів взяла участь у конкурсі екологічних агітбригад,  де зайняла ІІІ місце.
Команда «Макс Енерджі» взяла участь у конкурсі молодь обирає здоров’я,  де зайняла ІІ місце.
Вчителі математики, фізики, хімії, біології, географії та інформатики систематично працюють над підвищенням рівня професійної діяльності шляхом самоосвіти, ознайомлюються та обговорюють інновації в методиках викладання математики, фізики,хімії та інформатики, новинки наукової, методичної та довідкової літератури.
Багато зроблено членами МО в плані впорядкування навчальної бази кабінетів, створення дидактичних та роздаткових матеріалів.
Вчителі природничо-математичного циклу нагороджені грамотами.
Вчителі постійно ознайомлюються з новинками методичної літератури, використовуючи її в своїй роботі. Зміцнюючи науково-теоретичну базу, вчителі нашого циклу систематично доповнюють інноваційний банк школи матеріалом з проблеми школи (доповіді, виступи), виготовляють дидактичні матеріали розвивального характеру, тестові завдання, роздаткові картки для контролю знань учнів.  

         В школі були організовані і проведені декади математики, біології,        географії, фізики. Екологічного виховання. Учням були запропоновані цікаві заходи, де вони змогли показати знання з предметів. Ерудицію і компетентність у різних сферах життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар